wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się psują oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz